Сасуоло си тръгна с ценно реми от Швейцария (видео)

Отборът на Сасуоло се добра до ценно равенство 1:1 в гостуването си на Люцерн от третия предварителен кръг на Лига Европа. Италианският тим може да е доволен, че не загуби мача, а попадението на чужд терен му дава основания за оптимизъм преди реванша.

Люцерн пръв откри резултата още в 8-ата минута с прекрасен гол от около 25 метра на Шнюли, който стреля и след коварен рикошет топката прехвърли вратаря за 1:0.

В 40-ата минута обаче Марчело Гацола бе задържан в наказателното поле на домакините и съдията отсъди дузпа, а Доменико Берарди не сгреши от бялата точка за 1:1.

В 64-ата минута и домакините получиха дузпа в своя полза, но ударът на Ноймайер бе спасен от вратаря, а след това и Юрич не успя да вкара при добавката отблизо.

Така Сасуоло си тръгва доволен от това гостуване и ще бъде лек фаворит преди реванша на свой терен след седмица заради попадението на чужд терен.