Ман Сити излъга Борусия (Дортмунд) с дузпи и записа първа победа при Пеп (видео)

Манчестър Сити спечели първа победа под ръководството на Джосеп Гуардиола, след като сломи с 6:5 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) Борусия (Дортмунд) в двубой от азиатската програма на "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Така "жълто-черните" не успяха да запишат дубъл над грандовете от Манчестър, след като наскоро разгромиха Ман Юнайтед с 4:1 в среща от същия турнир. Серхио Агуеро откри резултата в 79-ата минута, а в добавеното време Кристиан Пулишич изравни. В герой за "гражданите" при дузпите се превърна младият вратар Ангъс Гън, който спаси три удара от бялата точка.

Томас Тухел бе направил доста промени в сравнение с тези, които започнаха при разгрома с 4:1 над Манчестър Юнайтед. Само трима играчи запазиха своите места - Сократис, Адриан Рамос и Усман Дембеле. Роман Бюрки започна на вратата, а Марк Бартра, Нури Шахин, Емре Мор и Моритц Лайтнер също бяха титуляри.

Джосеп Гуардиола заяви първоначално същия състав, който започна и при загубата с 0:1 от Байерн (Мюнхен). Това означаваше, че трима от четиримата защитници на "гражданите" трябваше да са тинейджъри - Тосин Адарабиойо, Пабло Мафео и Анхелино. 30 минути преди началото Пеп обаче промени първоначално записания състав и включи Гаел Клиши, Николас Отаменди и Фабиан Делф на местата на Мафео, Анхелино и Брендън Баркър. Новото попълнение Зинченко също получи шанс за изява, докато атаката бе водена от Келеши Иеанашо.

"Жълто-черните" започнаха по-силно и в първите минути Дембеле пропусна чудесна възможност, а след това Шмелцер и Мор направиха добри пробиви, но нямаше кой да засече топката пред голлинията на Кабайеро. Делф пък нанесе един неточен удар след добра акция на Сити. В 17-ата минута Дембеле получи нов шанс да стреля, но ударът му от границата на наказателното поле премина встрани от далечната греда. Като цяло, отбраната на "гражданите" действаше доста разконцентрирано в тези минути, но това не се оказваше фатално за селекцията на Гуардиола.

В 28-ата минута Рамос получи добро извеждащо подаване, но Кабайеро излезе извън наказателното си поле и изчисти навреме. Десетина минути по-късно Дембеле проби добре отляво, опита да премине покрай Отаменди, след което падна драматично в наказателното поле, но сигнал не последва. В добавеното време на първата част Келеши пропусна най-добрата възможност за Сити до момента, след като получи пред малкото наказателно поле, овладя добре и стреля, но Бюрки изби.

За началото на втората част в игра се появиха доста от титулярните играчи на Манчестър Сити - Агуеро, Бони, Туре Яя и Давид Силва. Бендер, Кагава и Кастро пък бяха сред тези, които влязоха за Борусия.

Рамос пропиля добра възможност за "жълто-черните" в началото, но в следващите минути Манчестър Сити взе инициативата, като Бони и Силва пропуснаха да открият резултата.

В 76-ата минута Кастро изтърва може би най-чистото положение, след като бе изведен очи в очи с Гън, но вратарят на Сити успя да докосне топката с крак, след което тя премина над вратата. Този пропуск бе наказан три минути след това, когато Давид Силва бе изведен зад отбраната. Испанецът пусна топката към Агуеро, който вкара на празна врата, давайки аванс на Сити.

В добавеното време Кагава нахлу в наказателното поле и падна, след като бе фаулиран от Фернандиньо, но незнайно защо главният рефер от Китай не отсъди дузпа.

Въпреки това в 96-ата минута (б.ред. минималното добавено време бе пет минути) Борусия се добра до изравнителен гол. "Жълто-черните" изпълниха късо корнер, Кагава намери непокрития Пулишич, който стреля по земя, топката мина между краката на Гън и се озова във вратата му - 1:1. Така крайният победител трябваше се да се определи след изпълнение на дузпи.

Бюрки спаси първата дузпа, изпълнена от Алейкс Гарсия. Гън направи същото с 11-метровия наказателен удар на Паслак. Последваха точни изпълнения на Адарабиойо и Кагава - 1:1. Фернандиньо и Кастро също реализираха за 2:2 при дузпите. Давид Силва даде нов аванс на Сити, а Бурнич изравни. Агуеро и Пулишич вкараха петите дузпа за Сити и Борусия. Нолито и Хобер докараха резултата до 5:5. Рахим Стърлинг пропусна седмата дузпа за Сити, но Ларсен направи същото за Борусия. Тазенде покачи на 6:5, след което Гън спаси 11-метровия наказателен удар на Мерино, носейки крайната победа на Манчестър Сити.

Борусия (Дортмунд): Бюрки, Гинтер (46'-Мерино), Сократис (46'-Бендер), Бартра (65'-Бурнич), Шмелцер (46'-Паслак), Роде (46-Кастро), Шахин (63'-Ларсен), Мор (46'-Пулишич), Лайтнер, Дембеле (46-Кагава), Рамос (63'-Хобер)

Манчестър Сити: Кабайеро (46'-Гън), Клиши (46'-Силва), Отаменди (46'-Мафео), Адарабиойо, Коларов (78'-Тазенде), Фернандо (46'-А. Гарсия), Фернандиньо, Делф (46'-Туре, 85'-Стърлинг), Навас (46'-Денайър), Зинченко (46'-Агуеро), Иеанашо (46'-Бони, 85'-Нолито)

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!