ПСЖ наказа и Реал Мадрид, ново попълнение блесна за парижани (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен спечели и втория си мач от турнира "International Champions Cup". След като на старта победи Интер с 3:1, днес тимът на Унай Емери се справи със същия резултат и с Реал Мадрид. Много силен мач изигра новото попълнение Томас Мюние. Белгиецът, привлечен от Брюж, вкара два гола във вратата на Кико Касийя. Преди това точен за парижани беше и младокът Джонатан Икон, а за кралския клуб от дузпа се разписа Марсело.

Срещата на "Охайо Стейдиъм" в Калъмбъс беше първа за европейския клубен шампион по време на подготовката. Испанският гранд излезе без повечето си звезди, начело с Кристиано Роналдо, а през второто полувреме на практика игра с дублиращия си състав.
Фактът, че ПСЖ е по-напред в подготовката си спрямо тима на Зидан, си пролича още в началото. Парижани започнаха със самочувствие и поведоха във 2-ата минута. Икон направи хубав рейд през центъра, а и имаше късмет след рикошет в крака на Рафаел Варан топката отново да се озове в него. Марсело също не можа да спре нападателя и той технично пусна топката покрай Кико Касийя за 1:0.

Реал отговори с опасен удар на завърналия се от Ювентус Алваро Мората. Испанският национал водеше атаката на "белите" заедно с Хесе Родригес. Иско също пробва да изненада Кевин Трап, а в 10-ата минута германският страж не позволи да бъде прехвърлен от Мората.
Капитанът на ПСЖ Тиаго Силва се контузи и беше заменен от Мюние, който се превърна в звездата на мача. Преди това гредата спаси французите след удар на Матео Ковачич. В 35-ата минута именно хърватският халф сбърка и Мюние с брилянтен удар с левия крак направи резултата 2:0. Пет минути по-късно отново бранителят на ПСЖ се озова в близост до съперниковата врата. Той се опита да потърси Кавани, но след намесата на стража на Реал топката се върна при него и белгиецът я прати в мрежата. В самия край на полувремето Серж Орие игра с ръка в наказателното поле и Марсело върна един гол от дузпа.
След почивката Зидан пусна изцяло различен състав. Капитанската лента взе Даниел Карвахал, а другите познати имена бяха Мартин Йодегор и Марко Асенсио. В игра се появи и синът на Зизу - Енцо. В тази си формация кралският клуб стоя много добре на терена и създаде няколко добри възможности за гол. Въпреки това, ПСЖ беше отборът, който продължи да е по-опасен. Единсон Кавани, направил няколко пропуска през първото полувреме, така и не съумя да се разпише. Анхел ди Мария също можеше да накаже бившия си отбор, но след удара му топката излезе в аут.

РЕАЛ МАДРИД - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 1:3