С два гола на Неделев Ботев победи Нефтохимик

С два гола на Тодор Неделев Ботев (Пловдив) победи с 2:0 новака в А група Нефтохимик (Бургас) в контрола, която се игра в Трявна. Неделев откри резултата в 45-ата минута от дузпа, която сам си спечели, а второто попадение падна в 67-ата минута след комбинация на скорост с Асен Чандъров.

"Жълто-черните бяха по-активния отбор преди почивката до 15-ата минута можеха да водят с 2:0, но вратарят-ветеран на зелените Стоян Колев се намеси. Малко след това Емануил Манев можеше да открие резултата, но защитник на канарчетата изчисти топката пред голлинията.

Второто полувреме не се различаваше като поведение, а Чандъров и Жоао Силва можеха да стигнат до голове в бургаската врата, но пропуснаха. Бризола и Серкан Юсеин в края на мача можеха да покачат на 3:0, но веднъж топката облиза гредата и излезе в аут, а във втория случай Колев показа класа.