Нова тежка загуба за ЦСКА-София - украинският шампион се оказа твърде силен (видео)

ЦСКА-София претърпя второ поредно тежко поражение на подготовката си в Австрия. След като преди три дни загубиха с 2:5 от руския Краснодар, днес червените паднаха с 0:3 от Динамо (Киев). И трите попадения за украинския шампион паднаха след почивката, а техни автори бяха Денис Гонзалес (47), Сидорчук (58) и Ярмоленко (76).

През първите десетина минути срещата бе равностойна и без изстрели по посока на двете врати. Първият удар дойде в 16-ата минута, когато след многоходова комбинация Буялски шутира от 20 метра, но Господинов без проблем спаси.

След половин час игра и червените организираха първата си голова атака, когато Галчев изведе Десподов, младият нападател за момент се озова сам срещу вратаря, но се засуети и позволи на Домагой Вида да изчисти топката в корнер.

Предвид липсата на голови положения и добрата игра на футболистите на Христо Янев в защита, първото полувреме логично завърши при 0:0.

Две минути след почивката Динамо откри резултата. Ярмоленко, който се появи на почивката, центрира прострелно отдясно, Буялски пропусна топката за Гонзалес и парагвайският национал отблизо вкара за 1:0.

В 53-ата минута опасен шут на Ярмоленко излезе в аут. Пет минути по-късно отново Ярмоленко изтормози отбраната на българския тим, когато получи подаване отдясно в наказателното поле на червените, последва пас към набралия скорост Сидорчук, който с изстрел по земя от 13-14 метра не остави шанс на Господинов - 2:0 за украинския шампион.

В 65-ата минута Федорчук отправи силен изстрел по земя, но Господинов реагира добре и изби. Вратарят обаче бе безпомощен в 76-ата минута, в която Чорбаджийски извърши нарушение на границата на наказателното поле и Ярмоленко реализира за 3:0.

До края на проверката украинският гранд контролираше събитията на терена с изключение на една ситуация към края на мача, когато Десподов се освободи добре от футболист на Динамо и шутира, но в аут.

Следващата проверка на ЦСКА-София е на 14 юли, когато червените ще се изправят срещу италианския гранд Интер (Милано).

ЦСКА-СОФИЯ - ДИНАМО (КИЕВ) 0:3

0:1 Гонзалес 47