Ботев (Пловдив) наказа втория отбор на ЦСКА-София

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 4:2 втория тим на ЦСКА-София в контролата помежду им, която се игра в Трявна. Мачът започна с атаки към двете врати. В 8-ата минута нападателят на "канарчетата" Наско Милев излезе сам срещу вратаря на съперника и с майсторски удар откри резултата за 1:0. Три минути по-късно Павел Головодов изравни за 1:1 със силен удар в горния десен ъгъл на вратата на Мартин Димитров. В 15-ата минута Павел Головодов бе изведен зад защитата на Ботев, стреля, но уцели гредата. След десет минути Румен Руменов изскочи зад "жълто-черната" отбрана и с точен удар отбеляза втория гол за "червените".

В 36-ата минута нападателят на Ботев Наско Милев стреля с глава след центриране отляво, но топката се удари в тялото на противников футболист, след което вратарят на "армейците" Петър Петров стигна първи до нея и я изби. Четири минути по-късно Радослав Апостолов изведе на чиста позиция Даниел Кутев, който обаче се подхлъзна и изгуби топката.

Второто полувреме започна с натиск на "канарчетата". В 53-ата минута Даниел Кутев центрира, а защитник на ЦСКА в опита си да избие топката си вкара автогол за 2:2. Старши треньорът на Ботев Николай Костов пък смени целия си отбор, като в игра влезе и завърналият се в тима Тодор Неделев.

В 62-ата минута Иван Стоянов излезе сам срещу вратаря на съперника, но стреля неточно. Десет минути по-късно Тодор Неделев стреля от удобна позиция, но вратарят на "червените" хвана топката.

Иван Стоянов покачи на 3:2 в полза на Ботев в 77-ата минута, вкарвайки гол с глава след центриране на Цветомир Панов. Пет минути преди края на двубоя Лъчезар Балтанов изведе на чиста позиция Иван Стоянов, който хладнокръвно отбеляза втория си гол в мача, фиксирайки крайния резултат 4:2.