ЦСКА-София 2 измъкна равен от Етър

Обновеният отбор на Етър стартира с реми контролните си срещи в подготовката за новия сезон в професионалния футбол. „Болярите“ играха срещу втория отбор на ЦСКА-София в Тетевен и изпуснаха победата в края, като мачът завърши 1:1. Великотърновци водеха до самия край, когато удариха и греда, но при контрата последва изравняване, пише sport-vt.

„Виолетовият“ гол в мача падна в 42-ата минута, когато Чавдар Ивайлов направи двойно подаване с Николай Цветков – Демона, навлезе отляво и прати топката в мрежата.

Още в 5-ата минута Благовест Зайцев можеше да открие за етърци, но вратарят спаси удара му. Добра възможност имаше и пред Николай Цветков. Гостите, водени от треньора Стамен Белчев, също имаха едва-две възможности. Удар на Петър Димитров в 26-ата минута бе изваден в корнер, а малко преди почивката падна и голът за етърци.

След почивката в игра останаха само Димитров, Минков, Кирилов и Ивайлов, а влязоха всички останали футболисти от групата. След многото смени в тима на Етър през втората част тимът на ЦСКА-2 понатисна. През втората част на вратата на „болярите“ пази пристигналият от Чехия 22-годишен вратар.

Много положения нямаше пред двете врати чак до 88-ата минута, когато при атака на етърци Цветомир Тодоров нацели напречната греда. Отскочилата топка обаче попадна у „червените“, които с бърза атака на Емил Петров и подаване към Георги Търтов стигнаха до изравнителен гол.

Следващата проверка на Етър е на 6 юли (сряда) в Трявна от 18:30 ч. срещу „Ботев“ (Пловдив).

снимка: sport-vt.com