Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Историята се повтори! Чили отново разплака Меси и компания

Историята се повтори! Чили отново спечели Копа Америка и защити титлата си от миналата година. И този път чилийците се оказаха твърде костелив орех за Аржентина и Лионел Меси и отново грабнаха трофея след изпълнение на дузпи след 4:2 точни изстрела от бялата точка. В редовното време и продълженията двубоят завърши 0:0, а при 11-метровите удари именно Меси бе антигерой за "гаучосите", като пропусна първата дузпа за своя тим, а след това и Лукас Билия не успя да отбележи, като така помогна на съперника да триумфира.

Срещата бе истинска корида с много нарушения, 7 жълти и 2 червени картона за двата тима. Положенията пред двете врати пък бяха сравнително малко и това до голяма степен предопредели нулевото реми в редовното време и продълженията.

Още от началните минути мачът започна доста напрегнато с много нарушения от страна и на двата отбора. Едва в 17-ата минута дойде първата голова възможност пред една от двете врати като Лионел Меси стреля от фаул от около 30 метра, но не успя да затрудни вратаря. Две минути след това Анхел ди Мария пробва далечен удар, но над вратата.

В 21-ата минута Гонсало Игуаин направи непростим пропуск. Той сам открадна топката след груба грешка в отбраната на Чили, но изскочил очи в очи с вратаря стреля покрай вратата. В 24-ата минута и Николас Отаменди имаше страхотен шанс след центриране от фаул, но с глава прати топката до гредата.

В 29-ата минута съдията Ебер Лопес също реши да се изяви и даде доста спорен втори жълт и червен картон на Марсело Диас от състава на Чили за препречване срещу Лионел Меси. "Гаучосите" обаче не се възползваха особено от игровото си предимство, като единствено Ди Мария отправи неош изстрел от дистанция, но без да затрудни вратаря Клаудио Браво.

В 43-ата минута и Аржентина остана в намален състав и отново решението на рефера бе доста спорно. Той показа директен червен картон на Маркос Рохо за нарушение срещу Артуро Видал в гръб, но повторенията показаха, че между двамата играчи почти няма съприкосновение, а защитникът играе с топката.

Втората част и двата тима заиграха доста по-внимателно и като че ли всеки се стремеше да не сгреши. В 55-ата минута една лошо изчистена топка от бранителитена Аржентина стигна до Маурисио Исла, който стреля от воле, но покрай вратата. В 80-ата минута чилийците имаха още по-добра възможност, като Едуардо Варгас бе изведен в наказателното поле и стреля опасно, но от малък ъгъл и Серхио Ромеро спаси.

В 84-ата минута и Аржентина стигна до голова възможност. Серхио Агуеро се освободи пред наказателното поле, но стреля много неточно над вратата. В последната минута "гаучосите" организираха бърза контра и Меси напредна с топка в крака, но ударът му бе разочароващ над вратата.

В крайна сметка редовното време завърши при нулево реми и се стигна до продължения. В тях аржентинците имаха претенции за дузпа в 95-ата минута за нарушение срещу Агуеро, но съдията не видя причина да посочи бялата точка. В 98-ата минута Чили можеше да стигне до безценно попадение, но Варгас отблизо не успя да преодолее Ромеро. Две минути след това и аржентинците имаха прекрасен шанс като Агуеро стреля с глава след центриране от фаул и само блестящата намеса на Клаудио Браво попречи да се стигне до гол. В заключителните минути аржентинците бяха по-активни в търсене на гола, но така и не съумяха да отбелжат и отново се стигна до дузпи, както и преди година.

Видал пръв застана зад бялата точка и ударът му бе спасен от Серхио Ромеро. За Аржентина пък пръв трябваше да бие Меси и той стреля високо на вратата. След това Кастийо, Арангис и Босежур вкараха за Чили, а Масчерано и Агуеро бяха точни за "гаучосите". При резултат 3:2 Лукас Билия направи втори пропуск за аржентинците, а решаващата пета дузпа за Чили бе реализирана от Силва, който оформи крайното 4:2 и донесе титлата на своя тим.