Изстрадано равенство остави Мексико на върха в група "С"

Националният отбор на Мексико завърши като победител в група "С" на Копа Америка. Това стана факт, след като "ацтеките" се добраха до изстрадано равенство 1:1 с Венецуела в последния си мач от тази фаза. Срещата бе пряк спор за първото място, като мексиканците завършват на тази позиция само заради по-добрата си голова разлика.

Венецуела откри резултата още при първата си по-добра възможност в мача. В 10-ата минута след центриране от фаул Кристиан Сантос свали с глава за Хосе Васкес, който с прекрасен удар от воле вкара красив гол за своя тим.

До края на полувремето Мексико доминираше и с пропуски се отличиха Лозано, Корона, Гуардадо, а "ацтеките" имаха и доста основателни претенции за дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле при борба за висока топка.

През втората част Мексико продължи да търси гола и сътвори нови сериозни пропуски пред вратата на Ернандес, който също се отличи с няколко великолепни спасявания. Все пак справедливостта възтържествува и Хесус Корона в 80-ата минута донесе толкова желаното реми, след като проби през няколко защитници и отблизо бе точен за 1:1.

Така Мексико завършва на върха в групата с актив от 7 точки, колкото имат и венецуелците, които обаче остават втори заради по-лоша голова разлика. Това означава, че "ацтеките" ще играят с втория в група "D" на 1/4-финала, а Венецуела ще срещне победителя в тази група.