Чичарито прати Мексико на 1/4-финал (видео)

Мексико и Венецуела са първите сигурни 1/4-финалисти на Копа Америка. Във втория кръг в група "С" Венецуела победи с 1:0 Уругвай, а Мексико се наложи с 2:0 над Ямайка. По този начин двата тима събраха по 6 точки и си осигуриха участие в директните елиминации.

Хавиер Ернандес и Орибе Пералта бяха точни за "ацтеките" пред над 80 000 зрители на "Роуз Боул". Двубоят беше повторение на финала на Голд Къп, а Чичарито заби своя 45-и гол с националната фланелка и вече е само на едно попадение от това да стане топреализатор на страната си за всички времена.
Мачът не беше толкова лесен за мексиканците, колкото те очакваха. Преди почивката на няколко пъти играчи на Ямайка излизаха очи в очи с Гийермо Очоя, но не успяваха да го преодолеят. За сметка на това в 18-ата минута Хесус Корона центрира отляво и Ернандес с глава откри за Мексико. Последваха още пропуски на ямайците, като особено чисто положение се откри пред Майкъл Хектор, но той бе неточен.

През второто полувреме Ясер Корона фаулира в наказателното поле Доналдсън, но съдията изненадващо не отсъди дузпа и ощети Ямайка. Момчетата от Карибите окончателно се предадоха в 81-ата минута след точен шут на резервата Пералта.

МЕКСИКО - ЯМАЙКА 2:0 (1:0)
1:0 Ернандес (18)
2:0 Пералта (81)