100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Пескара отново е в Серия "А", ясни са всички участници в елита (видео)

Пескара е последният нов член на Серия "А". Отборът на Масимо Одо завърши 1:1 при гостуването си на Трапани в реванша от финалния плейоф за попълване на елитната дивизия и с общ резултат 3:1 спечели промоция. Никола Читро даде аванс на Трапани още в 5-ата минута, но домакините се нуждаеха от успех с два гола разлика, за да излязат краен победител. Вместо това, в 57-ата минута Валерио Вере изравни и до голяма степен уби интригата, а малко по-късно надеждите на Трапани окончателно рухнаха с червения картон на Дженаро Сконамилио.

Пескара изпадна преди три години, но с представянето си в края на сезона заслужено се завърна сред най-добрите. През сезон 2012/13 в тима играеха футболисти като Лоренцо Инсиние, Марко Верати и Чиро Имобиле, но след тяхното напускане и това на наставника Зденек Земан клубът не успя да запази елитния си статут. През миналия сезон отборът загуби финалния плейоф с Болоня, но този път постигна целта си.
Трапани поведе в самото начало след пас на Игор Коронадо и точен удар с левия крак на Николо Читро. При попадението останаха известни съмнения за засада, но повторенията показаха, че такава по-скоро няма. Коронадо беше близо до втори гол за домакините, но пропусна от удобна ситуация в средата на полувремето. Пескара създаде положение за гол чак в 35-ата минута, но звездата на тима и топреализатор на Серия "Б" Джанлука Лападула стреля неточно.

Ключовият момент в мача дойде в 57-ата минута с много красив гол на Вере. След изчистване на топката от защитата на Трапани топката се отби от рефера и попадна на крака на юношата на Рома, който с брилянтен удар донесе голямата радост на своите съотборници.
Интригата приключи в 65-ата минута, когато Сконамилио като последен в защитата фаулира откъсващия се Лападула и получи директен червен картон. До края гостите нямаха почти никакви проблеми и спокойно задържаха изгодния резултат.

Освен Пескара, другите новаци в Серия "А" през следващия сезон ще са Каляри и Кротоне.

ТРАПАНИ - ПЕСКАРА 1:1
1:0 Н. Читро (5)
1:1 В. Вере (57)

* Пескара печели промоция за Серия "А" с общ резултат 3:1