Рома е шампион за сметка на Юве при Примаверата

Примаверата на Рома стана шампион в Италия за този сезон. "Вълците" надвиха след продължения и дузпи Ювентус във финала на стадион "Мапей". Воденият от Фабио Гросо тим на "бианконерите" се завърна в битката за титлата след десет годишно отсъствие. Кастанос от дузпа даде аванс на Старата госпожа в 36-ата минута. Понче от "вълците" изравни в 47-ата минута. Следващите минути до края имаше няколко пропуска, но до гол не се стигна нито в редовното време, нито в продълженията. Така шампионът трябваше да се отсъди след изпълнение на дузпи.

Пристигналият от Бока Хуниорс при напускането на Карлос Тевес Вадала пропусна втората дузпа за Юве. Така при 4:4 Рома имаше шанс да спечели, но Маркиза стреля в аут. Последваха още четири дузпи. Фавили пропусна за Юве, а Гроси вкара и изведе момчетата на Албепто Де Роси (б.а. баща на Даниеле Де Роси) на върха в Италия за 8-и път в историята, като вече изостава само на едно от рекордьора Торино.

Успехът на Де Роси е трети начело на Рома след този през 2005 с Окака и Корвия и този през 2011 година, когато бе воден от Алесандро Флорнеци.

Интересното е, че Ювентус за разлика от първия тим, загуби и двата трофея. По-рано през сезона вторият тим на "бианконерите" отстъпи с общ резултат 1:3 от Интер във финала за Купата на Италия.