Потоп удави второ дерби в българския бейзбол

За втори път от началото на сезона дъжд провали дербито на кръга в мъжкото първенство по бейзбол. След като преди месец двубоят между Атлетик (Сф) и София Блус бе прекратен в 4-тия ининг и все още не е преигран, вчера бе удавен и сблъсъкът на "блусарите" срещу шампиона Бизони, като и за него тепърва ще се търси нова дата.

Въпреки това именно Блус излезе начело в класирането след 7-ия уикенд, след като в събота надигра "атлетите" като домакин със 7:2. За Атлетик това бе първо поражение за 2016 г. и тимът вече дели второ място с Бизони, който онзи ден разгроми Академици с 16:4. Трите отбора на практика вече са сигурни участници в 1/2-финалите, като единствената въпросителна е кой ще заеме 4-тото място.

Към момента в най-добра позиция е Юнак, който в събота постигна миниподвиг в столичния сблъсък с НСА-Лъвове и се наложи с 18:8. По средата на 8-ия ининг "червените" изоставаха с 6:8, но в затварянето на частта навъртяха 12 точки и фиксираха нокаута.