Пескара на крачка от завръщане в Серия "А" (видео)

Мечтаното завръщане на Пескара в Серия "А" е съвсем близо. Отборът на Масимо Одо победи с 2:0 Трапани в първия финален плейоф и си осигури добър аванс преди реванша. Ахмед Бенали и Джанлука Лападула отбелязаха попаденията за домакините, а Трапани завърши двубоя с човек по-малко след червен картон на Матео Скозарела в 27-ата минута.

Мачът противопостави ударното нападение на Пескара и солидната защита на Трапани. Домакините бързо взеха инициативата и пропуснаха няколко положения чрез Джанлука Капрари и Лападула. Гостите често си служеха с нарушения, а Скозарела прекали с грубите влизания и в средата на първото полувреме остави отбора на Серсе Козми в намален състав. Изгонването на Скозарела беше за разкарване на топката, след като той вече имаше жълт картон.
Натискът на Пескара ставаше все по-силен и в 47-ата минута Бенали отблизо откри резултата. В 71-ата пък Лападула преодоля съперник и без да се бави заби 30-ия си гол за сезона.

Заради факта, че завърши на по-предно място в редовния сезон, Пескара ще има предимство в случай на равенство след втория мач. Това означава, че Трапани се нуждае от успех с три гола разлика в четвъртък, за да се присъедини към Каляри и Кротоне, които вече си спечелиха промоция.

ПЕСКАРА - ТРАПАНИ 2:0
1:0 Бенали (47)
2:0 Лападула (71)