Славия се завърна на голямата сцена след 20-годишна суша! (видео)

Славия отново ще играе в Европа! След 20-годишна суша "белите" се завръщат на голямата сцена. Младите футболисти на Александър Тарханов се наложиха с 3:1 над Монтана и по този начин завоюваха четвъртото място в "А" група, което им дава място в турнирите.

Точни за столичани бяха Георги Йомов (21), Мартин Станкев (30) и Емил Стоев (88). Почетният гол за гостите бе дело на Сергей Георгиев (79).
Славия - Монтана В 20-ата минута Петър Атанасов се озова на чиста позиция в наказателното поле на домакините и стреля мощно, но право в обсега на Марио Кирев, който боксира.

Първото попадение отбеляза Георги Йомов в 21-ата минута, след асистенция на Калоян Кръстев. В 30-ата минута Мартин Станкев покачи с глава на 2:0.

В 22-ата минута Сердеров направи сериозен пропуск. Цветомир Панов нахлу в наказателното поле отдясно и центрира към далечната греда, където Кръстев с глава свали към Сердеров. На 2 метра пред голлинията руснакът уцели напречната греда.

Минута по-късно само късметът попречи на "белите" да си осигурят комфортна преднина. Борислав Балджийски напредни мощно през центъра и шутира по диагонала, но топката срещна левия стълб.

Славия - Монтана
Втората част започна с опасност пред вратата на гостите.

В 49-ата минута Георги Йомов проби отдясно и центрира остро към далечната греда, където Сердеров опита да стреля от въздуха. Ударът му се получи повече като подаване за Калоян Кръстев, който във вратарското поле не можа да нанесе изстрел, а след това на метър пред голлинията Балджийски също не успя да отбележи.

В 63-ата минута Сергей Георгиев получи пространство отдясно и напредна, след което центрира точно. Иван Коконов бе оставен непокрит и отблизо стреля с глава. Кирев обаче бе заел добра позиция и неутрализира опасността.

Футболисти и фенове на Славия празнуват класирането в Лига Европа
Минутите до края бяха доста интересни. В 77-ата минута Монтана остана с човек по-малко. Георги Пашов бе изгонен за два жълти картона.

В 78-ата минута Балджийски нацели горната греда.

В 79-ата минута Сергей Георгиев бе изведен сам срещу вратаря и с удар по земя намали на 2:1.

Малко преди последния съдийски сигнал Емил Стоев зарадва феновете на Славия с трето попадение. Футболистът сложи точка на спора след като се разписа с глава за крайното - 3:1, след асистенция на Ивайло Димитров.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

СЛАВИЯ - МОНТАНА 3:1