Анжи се спаси

Вече е ясен и последният участник в руската Премиер лига за сезон 2016/17. След като по-рано днес Том победи Кубан с 2:0 и се завърна в елита, в другия бараж Анжи надви със същия резултат Волгар (Астрахан) и ще продължи да играе сред най-добрите. Отборът на Руслан Агаларов имаше аванс от един гол след гостуването си преди няколко дни, а на своя стадион в Каспийск реши всичко в своя полза още до почивката.

Резултата откри Дарко Лазич още в 7-ата минута. Сръбският защитник получи добро подаване от Шамил Гасанов и простреля Станислав Бучнев. В 34-ата минута бившият нападател на Черноморец (Бургас) Яник Боли вкара втори гол за Анжи и на практика уби интригата. След почивката котдивоарецът пропусна и дузпа.

АНЖИ - ВОЛГАР (АСТРАХАН) 2:0 (2:0)
1:0 Д. Лазич (7)
2:0 Я. Боли (34)