Велик "червен" триумф пред 35 000 на "Васил Левски"! (видео и галерия)

Велик "червен" триумф! ЦСКА вярваше и успя. "Армейците" спечелиха Купата на България след победа с 1:0 над Монтана пред 35 000 хиляди фенове на стадион "Васил Левски". По този начин отборът на Христо Янев влезе в историята на българския футбол. За първи път тим от "В" група може да се похвали с това отличие. След днешния успех, купите във витрината на тима от "Армията" станаха 20. В герой за ЦСКА се превърна Станислав Маламов, който отбеляза единственото попадение в срещата още в 12-ата минута.

Монтана - ЦСКА част II
Резултатът бе открит от Станислав Маламов в 12-ата минута. Тогава Борис Галчев центрира от корнер, футболист в червено отклони топката към задната греда, където оставения непокрит Маламов вкара от метър в празната врата. Минута по-късно армейците бяха близо до втори гол, но шутът на Момчил Цветанов от малък ъгъл излезе в аут.

В 27-ата минута Монтана бе близо да си вкара автогол, когато Мичев изчисти в крака на Асен Георгиев и след рикошета топката профуча на сантиметри над напречната греда.

В 35-ата минута Монтана организира контраатака, при която трима футболисти в синьо се озоваха срещу двама в червено, но вместо да търси свой съотборник, Йордан Тодоров реши да финтира противников играч и пропиля изключително изгодното положение.

ЦСКА отговори с шут на Галчев в 43-ата минута, който излезе в аут. В заключителните секунди на първото полувреме символичните домакини бяха близо да изравнят резултата, когато резервата Иван Минчев стреля изключително опасно от фаул, но за късмет на червените топката излезе в аут.

Шест минути след почивката червените за малко не удвоиха резултата, когато Йордан Йорданов стреля с глава след центриране от фаул, но Ивайло Василев изби в корнер. В 57-ата минута футболистите на Христо Янев бяха още по-близо да вкарат втори гол, когато Момчил Цветанов намери Маламов, който с шут от 7-8 метра нацели дясната греда.

В 71-ата минута отново Маламов бе близо до гол, но Василев спаси шута на нападателя.

В 75-ата минута топката попадна във вратата на ЦСКА, след като Станислав Генчев реализира, но беше в положение на засада. Малко по-късно наставникът на Монтана Емил Велев беше изгонен от резервната скамейка за невъздържаното си поведение.

В минутите до края Монтана направи опит да изравни, но усилията на възпитаниците на Велев се оказаха недостатъчни.

МОНТАНА - ЦСКА 0:1