Историческо унижение за Пирло, Вийя и Лампард (видео)

Отборът на Ню Йорк Сити загуби катастрофално на своя стадион дербито с Ню Йорк Ред Булс - 0:7. Въпреки че в състава на домакините личаха имената на легенди в европейския футбол като Андреа Пирло, Давид Вийя и Франк Лампард, "Янки Стейдиъм" край река Хъдсън видя чудовищен крах. Това беше изравнен антирекорд в историята на Мейджър лигата.

Още в третата минута Дакс МакКарти откри резултата, а в самия край на полувремето Сити получи още два гола. В началото на втората част и в края на мача "гражданите" допуснаха нови пакети от по две попадения. Домакините така и не намериха отговор и на нито един от головете и напуснаха унизени.

Куриозното е, че точно преди това мач Сити беше изравнил най-доброто си клубно постижение - пет срещи без поражение.

Снимка: Twitter