Берое си гарантира Европа на "Лудогорец арена", "орлите" показаха младата генерация (видео)

Отборът на Берое победи с 2:0 като гост Лудогорец и по този начин си гарантира участие в Европа. Кръг преди края на шампионата, тимът от Стара Загора събра 50 точки, с 4 повече от Локомотив (Пловдив) и Славия и е недостижим на третата позиция.

Попаденията за старозагорци вкараха Ахмед (12) и Венцислав Василев (35).

Наставникът на "зелените" Георги Дерменджиев бе заложил на резервите, тъй като голяма част от титулярите вече са в почивка. Треньорът даде шанс на изява и на няколко юноши, тъй като неговият тим е сигурен шампион.

Първото попадение отбеляза Ахмед в 12-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря.

В 29-ата минута Брайън Ангуло изведе Янаки Смирнов сам срещу вратаря, но младият играч стреля над напречната греда.

В 35-ата минута Берое поведе с 2:0. Гола реализира Венцислав Василев в 35-ата минута. Защитникът забоде неспасяемо топката с глава, след центриране на Станислав Костов.

Втората част стартира с куриоз. В 55-ата минута главният рефер Ивайло Стоянов сътвори гаф, който с помощта на Витиня бързо оправи. Футболистът на "орлите" изрита Том и съдията му вдигна жълт и след това червен картон. Витиня обясни на Стоянов, че това му е първо официално предупрежнение. Арбитърът каза на бека на "зелените" да се обърне, за да му види номера и след като го направи, го остави на терена.

В 59-ата минута Георги Божилов пропусна сам срещу вратаря. Нападателят стреля слабо и Георги Аргилашки спаси.

До края на двубоя не се случи нищо интересно. Двата тима залагаха на подаванията в центъра и вратарите Георги Аргилашки и Илко Пиргов стояха без работа.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 0:2