Дарби Каунти помечта, но не успя в похода към Премиър лийг (видео)

Отборът на Дарби Каунти направи всичко по силите си, но не успя да постигне обрат в гостуването си на Хъл Сити от полуфиналния плейоф за влизане в Премиър лийг. Тази вечер "овните" бяха близо до сензацията и спечелиха на "Кей Си Стейдиъм" с 2:0, но в първия мач бяха загубили з 0:3 на свой терен и така с общ резултат 2:3 отпадат от борбата за елита, докато "тигрите" отиват на финал на 28 май срещу Шефилд Уензди.

Гостите поведоха в резултата още в 7-ата минута, когато след бърза контраатака топката бе центрирана в наказателното поле, там Крис Мартин я свали за Джони Ръсел, който след няколко опита успя да я добута във вратата за 0:1.

В 37-ата минута "овните" стигнаха и до втори гол, след като при едно остро центриране на Андреас Вайман в наказателното поле Анди Робъртсън действа неразчетено и прати кълбото в собствената си врата за 0:2.

До края на мача Дарби Каунти имаше още няколко чудесни възможности да стигне и до трети гол, който да прати мача в продължения. За тяхно съжаление обаче нападателите на тима показаха припряност пред вратата на съперника и не успяха да вкарат толкова ценното попадение.

Така Хъл Сити се промъкна напред до финала на 28 май срещу Шефилд Уензди, който ще се играе от 19:00 часа на "Уембли" и победителят ще бъде новият член на Премиър лийг.