Апостол Попов вкара на Пламен Илиев в Румъния (видео)

Бившият защитник на ЦСКА Апостол Попов се разписа в "българското" дерби в Румъния. Опитният бранител, който носи екипа на Университатя (Крайова), се разписа във вратата на Пламен Илиев при загубата на тима си от Ботошани с 1:2. Попов оформи крайния резултат в 86-ата минута. В двубоя взеха участие още двама българи - Радослав Димитров за Ботошани и Христо Златински за Университатя. В състава на гостите от Крайова го нямаше Валентин Илиев.

Ищван Фулоп откри за Ботошани в 18-ата минута, а в 61-ата Гонсало Кабрера покачи на 2:0. Почетното попадение за гостите падна в края на мача и беше дело на Попов с глава след центриране от корнер. Малко след това пък Пламен Илиев получи жълт картон.

В класирането в плейофната група за оставане в Лига 1 Университатя е на трето място с 33 точки, а Ботошани е на четвърта позиция с 31 пункта.

БОТОШАНИ - УНИВЕРСИТАТЯ 2:1
1:0 И. Фулоп (18)
2:0 Г. Кабрера (61)
2:1 А. Попов (86)