Анжи спечели битката на дъното и зависи само от себе си (видео)

За пръв път от много време Анжи напусна зоната на изпадащите в Премиер лигата на Русия. В предпоследния кръг от сезона тимът от Махачкала постигна най-важната си победа. Съставът на Руслан Агаларов разгроми с 3:0 един от преките си конкуренти Мордовия и вече държи съдбата си в собствените си ръце. Яник Боли, Карлен Макъртчян и Магомед Мусалов отбелязаха попаденията за Анжи, който спечеели едва за втори път на своя стадион в Каспийск.

Ключовият момент в мача беше първият гол, отбелязан от Боли в 39-ата минута. Бившият нападател на Черноморец (Бургас) се обърна и с мощен шут разтсреля вратаря на гостите Нукри Ревишвили. В момента на паса към него обаче Боли беше в засада и футболистите на Мордовия дълго оспорваха решението на съдията Алексей Матюнин да зачете попадението.
През второто полувреме на терена имаше само един отбор. В 57-ата минута появилият се малко по-рано на терена Макъртчян стреля силно, топката се отклони от Томас Фибел и стана неспасяема за Ревишвили. В добавеното време стражът на Мордовия отрази силен удар на Исламнур Абдулавов, но при добавката Мусалов нямаше как да сбърка.

След три победи в последните си 5 мача Анжи вече има 25 точки и заема 13-о място в класирането, а Мордовия остана на 14-а позиция, колкото има и Уфа. На дъното е Кубан с 23, но краснодарци и Уфа са с мач по-малко.