Силите на Уест Хам не стигнаха, надеждата е в Юнайтед (видео)

Уест Хам не успя сам да си извоюва място в Лига Европа и сега ще стиска палци на Манчестър Юнайтед да спечели ФА Къп, за да се докопа до квота за евротурнирите. В мач от последния кръг лондончани загубиха с 1:2 при визитата си на Стоук Сити и останаха извън шестицата. Ако обаче отборът на Луис ван Гаал надвие Кристъл Палас във финала за купата, то "червените дяволи" ще се класират за Лига Европа през въпросния турнир, което ще даде възможност на седмия - в случая Уест Хам, също да представя Англия в Европа.

По същото време Саутхамптън изпълни задачата си, разгромявайки с 4:1 Палас, с което си гарантира място в топ 6 без значение как ще завърши отложеният двубоя между Юнайтед и Борнемут.

"Чуковете" на Славен Билич направиха по-добро първо полувреме и поведоха на "Британия Стейдиъм" чрез гол на Микейл Антонио в 23-ата минута, но през втората част домакините обърнаха резултата. В 55-ата минута рекордната им покупка Жилбер Имбюла изравни с левия крак, а минута преди края резервата Маме Бирам Диуф направи 2:1 с глава.

Уест Хам имаше няколко възможности при 1:1, но и късметът не беше на страната на тима. В 70-ата минута Марк Нобъл не успя да засече точно с глава, а в 76-ата минута първо реферът прецени да не отсъжда дузпа за гостите, а след това ударът на Джеймс Томкинс беше изчистен от голлинията, преди вратарят Шей Гивън да се намеси на два пъти след изстрели от близко разстояние на Еменике и Антонио. Още при 1:0 в полза за столичани техният нападател Диафра Сако също направи голям пропуск.

Дълбоко в продължението - в 97-ата минута, лондончани стигнаха до центриране в наказателното поле на Стоук, при което се включи дори вратарят Дарън Рандолф, който даже успя да засече, но кълбото не застраши с нищо домакините.

По този начин "грънчарите" записаха първа победа от близо два месеца насам и финишират на девета позиция.