Тулуза успя!

Отборът на Тулуза успя да се спаси от изпадане в Лига 1 и ще бъде част от елита на Франция и през следващия сезон. В последния кръг на шампионата "виолетовите" постигнаха обрат с 3:2 при визитата си на Анже, след като до 78-ата минута губеше с 1:2. Тимът от Югозападна Франция бе сред изпадащите почти през целия сезон, но в крайна сметка след отлична серия от добри резултати под ръководството на новия си наставник Паскал Дюпраз стигна до спасението.

Били Кеткеофомфон откри за домакините още в 12-ата минута, а в средата на първата част Мартин Брайтуайт пропусна дузпа за гостите. Все пак легендата на тима Висам Бен Йедер изравни в 59-ата. С това попадение 25-годишният нападател вече има 62 гола за отбора в кариерата си. Само четири минути по-късно обаче Саид Бенрама отбеляза страхотен гол от дистанция, което отново попари Тулуза. Въпреки това "виолетовите" се предадоха и в 78-ата Брайтуайт се реваншира за пропуснатата дузпа и изравни до 2:2. Две минути по-късно Ян Бодиже донесе безценния гол за Тулуза от фаул.

Така отборът от Розовия град събра 40 точки в актива си и с една повече от Реймс се спасява. Тимът от Шампан победи с 4:1 Лион, но това не се оказа достатъчно за оставане в елита. В Лига 2 се завръща и Газелек Аячо, който загуби при визитата си на Лориен с 0:1. Корсиканците остават с 37 точки. На дъното още отдавна изпдна Троа, който приключва с едва 18 в актива си.