Атлетик Билбао си спечели ваканция, Адурис докосва голмайсторски приз

Отборът на Атлетик Билбао пречупи с 3:1 Севиля в мач от последния кръг на Ла Лига. Ариц Адурис (10, 31) и Раул Гарсия (70) вкараха за "лъвовете", а за андалусците точен беше Хуан Муньос (55). С успеха момчетата на Ернесто Валверде си осигуриха петата позиция в крайното класиране, благодарение на която влизат директно в групите на Лига Европа и ще имат по-дълга лятна почивка. 35-годишният Адурис пък вече има 20 попадения в първенството и протяга ръце към приза "Телмо Сара" за най-добър испански голаджия в Примера. Най-близо до него е Рубен Кастро с 18 попадения, който играе утре.

В рамките на третата минута стана горещо и пред двете врати, като първо Висенте Ибора се провали сам срещу Горка Ираисос, а след това Серхио Рико изби удар отблизо на Иняки Уилиямс. В десетата домакинската преса даде резултат и Адурис отбеляза: Раул Гарсия стреля, топката се отклони от Коло, Рико не успя да улови и Адурис добави в мрежата. В 31-ата ветеранът реализира след груба грешка в защитата, която остави нападателят абсолтно сам при центриране отляво. В 34-ата съдията Алварес Искердо показа червен картон на Хорхе Андухар - Коке, който обаче беше на резервната скамейка. В 42-ата Ибора направи нов голям пропуск след пас на Йевхен Коноплянка.

В 55-ата Хуан Муньос намали дистанцията, след като получи подаване от Коноплянка. В 58-ата гостите от "Рамон Санчес Писхуан" останаха с десетима на терена след директен червен картон на Коло. В 70-ата Раул Гарсия реши сблъсъка с трети гол за баските. Маркел Сусаета центрира и номер 22 се разписа в мрежата на Рико - 3:1. В добавеното време и Микел Рико беше изгонен след грубо влизане.

Унай Емери умишлено игра с голяма част от резервите, готвейки се за финала в Лига Европа. В сряда вечер в Базел севилци ще скочат за трети пореден трофей в надпреварата. Вечерта на "Сан Мамес" беше специална, след като това беше последният мач на капитана Карлос Гурпеги. Гурпе получи заслуженото емоционално изпращане и остава в сърцата на всички, които обичат Атлетик.

Снимки: El Correo