Хъл Сити много по-близо до "Уембли", Дарби Каунти се провали (видео)

Хъл Сити направи огромна крачка към класиране във финалния плейоф за влизане в Премиър лийг, след като победи с 3:0 като гост Дарби Каунти. Абел Ернандес (30'), автогол на Джейсън Шакел (40') и попадение на Андрю Робъртсън донесоха успеха на "тигрите" на "АйПро СТейдиъм".

Въпреки че домакините бяха по-активни в първия половин час, Хъл Сити бе отборът, който стигна до гол. Това се случи в 30-ата минута, когато Брадли Джонсън сгреши в централната зона, подарявайки топката на гостите. Абел Ернандес напредна бързо и стреля по земя, пращайки топката в ъгъла на вратата на Карсън. Това попадение смути домакините и в 37-ата минута Мохамед Диаме пропусна страхотна възможност да удвои аванса на "тигрите". В 40-ата минута късметът тотално обърна гръб на Дарби. Центриране на Одубаджо, рикошира първо в крака на Олсон, а след това и в главата на Шакел, който си отбеляза автогол - 0:2.

В 73-ата минута Кристи пропусна добра възможност да намали, като стреля с глава над вратата."Овните" обаче така и не успяха да наложат сериозен натиск, който да ги върне в този двубой. В самия край Елмохамеди пропусна да направи победата на Хъл класическа. В добавеното време това все пак стана факт, след като Анди Робъртсън завърши смъртоносна контраатака на гостите за крайното 0:3.

Реваншът е във вторник на "Кей Си Стейдиъм". Вчера Шефилд Уензди победи Брайтън с 2:0 на "Хилзбъроу" в първи мач от другия полуфинален плейоф.

Дарби Каунти - Хъл Сити 0:3

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!