ОФК Сливен шокира Евроколеж (Пловдив)

ОФК Сливен записа изненадващ успех с 1:2 при визитата си на Евроколеж (Пловдив) в среща от 31-ия кръг на Югоизточна "В" група. Победата е едва трета за младия отбор на "воеводите" през сезона, които от следващия сезон ще ритат в по-долна дивизия.

Двата отбора изиграха интересен и открит двубой на стадиона в село Оризари. Сливналии откриха резултата в 23-ата минута на първата част, когато се разписа Йордан Панчев – 0:1. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката.

Гостите от Сливен организираха добра атака и удвоиха аванса си в началото на втората част. Цветан Кръстев бе точен за 0:2 в 50-ата минута. Последваха нови опасни атаки към двете врати, но ново попадение не падна. В последните двадесет минути “колежани” опитаха натиск в търсене на промяна на негативния резултат. Повечето им нападения обаче приключваха с центрирания, които ставаха лесна плячка за защитата на ОФК Сливен. В 88-ата минута все пак натискът на домакините доведе до гол и резултатът бе намален. Крайният резултат оформи Николай Павлов.

В следващия кръг Евроколеж гостува на Асеновец, докато Сливен приема на своя стадион тима на Раковски 2011.