Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Черноморец спря устремилия се към титлата при юношите Лудогорец

Черноморец (Бургас) се наложи с 2:1 над Лудогорец в среща от първенството на Елитната юношеска група до 19 години и съкрати шансовете на разградчани за титлата.

По същото време Славия, която поделяше до днес лидерската позиция с Лудогорец, завърши 1:1 като гост на Септември (София) на стадиона в Драгалевци. След днешните резултати Славия излезе начело с 67 точки, но има и два мача по-малко от следващия Лудогорец, който е с 66. Литекс с 60 е 3-и, който днес завърши 1:1 с Верея.

"Акулите", които се борят за оцеляването си, тотално доминираха и обезличиха пълния с национали състав на гостите, сред които Томас Цвятков, Светослав Ковачев и Денислав Александров.
След като преди почивката черноморци изпуснаха три отлични положения, в средата на втората част инкасираха попадение при първата прилична атака на гостите. Но момчетата на треньора Николай Кръстев вложиха още повече сили, показаха характер и стигнаха до победата с головете на Виктор Янев в 70-ата минута и на Кристиян Христов в 83-ата. И двамата се разписаха с глава, а преди това удар на Даниел Бенчев беше избит от защитник на Лудогорец на голлинията.

С победата Черноморец събра 29 точки и се изкачи на 12-о място, а има и мач по-малко от конкурентите си в долната половина Верея и Пирин.