Хеттрик на Смолов класира Краснодар за Европа (видео)

В мач от 28-ия кръг на руското първенство Краснодар разгроми с 3:0 гостуващия Криля Советов и се бетонира на 4-ото място в класирането, а по този начин си гарантира и участие в Лига Европа през следващия сезон. Отново Фьодор Смолов беше герой за "биковете". Нападателят реализира хеттрик и вече има 20 попадения през кампанията, като е убедителен лидер в листата на стрелците.

Гостите от Самара вече си осигуриха оставане в Премиер лигата и изиграха двубоя доста вяло. В 18-ата минута Вандерсон подаде на Смолов и той откри резултата. През второто полувреме руският национал продължи да тероризира защитата на Криля Советов. В 47-ата минута той беше изведен с пета от Павел Мамаев и покачи на 2:0, а в 67-ата нова комбинаия между двамата завърши с трето попадение във вратата на Гиорги Лория.
Краснодар събра 53 точки, но вече няма дори теоретичен шанс за титлата, въпреки че в следващия кръг гостува на лидера ЦСКА (Москва), който има с 6 точки повече. В Русия при равен брой точки, предимство се дава на тима с повече победи. Към момента "биковете" имат 15 успеха, а "армейците" са с 18.

Криля Советов е на 9-о място с 33 точки и доиграва сезона. На самарци им остават мачове с Рубин и Анжи на собствен терен.