Томова отпадна в Словакия

Българката Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис на ITF на червени кортове в Търнава (Словакия) с награден фонд 100 хиляди долара. Томова, която влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите, загуби от японката Миза Егучи с 3:6, 2:6 за 65 минути. 21-годишната софиянка започна лошо и загуби първите пет гейма в мача. Тя успя да намали изоставането си до 3:5, но за повече нямаше сили в първия сет. Втората част започна равностойно, но постепенно Егучи наложи волята си и със серия от пет поредни гейма стигна до крайния успех.

Томова все пак си осигури 17 точки за класацията на WТА и 1520 долара. В надпреварата участва и националката за "Фед Къп" Елица Костова. Костова по-късно днес стартира срещу шестата в схемата Магда Линете (Полша), срещу която тя има три победи в три мача в турнирите на ITF досега.