ЦСКА се върна към победите - голям куриоз на мача на "червените" (видео+галерия)

ЦСКА разгроми с 3:0 като гост Пирин (Гоце Делчев) в изтеглен мач от 33-ия кръг на Югозападната "В" група и по този начин червените се реваншираха на феновете си за изненадващото 2:2 срещу Сливнишки герой в предишния си шампионатен двубой.

Самир Аясс откри резултата в 16-ата минута, а Георги Самокишев си отбеляза автогол 14 минути по-късно. Крайното 3:0 оформи Костадин Хазуров от дузпа, отсъдена за странна игра с ръка на Мехмерски.

Пирин (Гоце Делчев) - ЦСКА

Най-любопитното положение в мача обаче бе в 75-ата минута, когато Адемов хвърли тъч към Шоколарев, който се подхлъзна и топката влетя в мрежата на домакините. Реферът обаче не зачете гола, тъй като вратарят на домакините не докосна топката при подхлъзването си и по правилник бе отсъден ъглов удар в полза на ЦСКА.

Иначе срещата започна с натиск на гостите. В 7-ата минута Хазуров стреля от 25 метра, но Шоколарев без проблем спаси. Само три минути по-късно домакините като по чудо не откриха резултата. Георги Калайджиев получи пас зад гърба на Чорбаджийски, финтира Йордан Йорданов и се озова очи в очи със стража на гостите Господинов, но стреля високо над напречната греда.

В 13-ата минута Пирин изпусна нова отлична възможност за гол. Калайджиев центрира отлично към непокрития Мехремски, който стреля от 6-7 метра с глава, но не улучи добре топката и тя след рикошет в тялото на червен бранител се озова в ръцете на Господинов.

Така се стигна до 16-ата минута, в която гостите поведоха с 1:0. Автор на попадението бе Самир Аясс, който се разписа с глава след центриране на Борис Галчев отдясно. Секунди след това и Момчил Цветанов можеше да вкара, но шутът му излезе в аут.

В 28-ата минута армейците удвоиха своя аванс. Момчил Цветанов центрира отляво към намиращия се на задната греда Борис Галчев. Капитанът на червените стреля от 5-6 метра, Шоколарев някак изби, последва нов шут на футболист на софиянци и след рикошет в крака на Самокишев топката навести домакинската врата за втори път - 2:0 за ЦСКА.

Втората част започна с отлично изпълнение на фаул от Калайджиев и още по-добра намеса на Господинов, който изби удара от фаул, насочил се под напречната греда.

В 59-ата минута Мехмерски сътвори невероятна глупост играейки с ръка като волейболист след центриране от корнер и реферът Бисер Никифоров отсъди дузпа, която Костадин Хазуров реализира.

Минута по-късно домакините можеха да върнат едно попадение, но Джамджиев изпусна очи в очи с Господинов. Армейците отговориха с бомбен шут на резервата Витанов, който Шоколарев отрази.

В 75-ата минута домакините сътвориха нов куриоз. Адемов хвърли тъч към своя вратар Шоколарев, който се подхлъзна и топката влезе в мрежата на Пирин. Гол обаче не бе зачетен, тъй като по правилник в такава ситуация се отсъжда ъглов удар в полза на противника.

До края на двубоя футболистите на Пирин опитаха да вкарат поне почетен гол, но първо Господинов спаси опасен изстрел от фаул на Самокишев, а в заключителните секунди Джамджиев бе близо да реализира, но от 4-5 метра стреля в аут.

ПИРИН ГД - ЦСКА 0:3