Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Григор се срина и на старта в Рим (видео)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров приключи още в първия кръг участието си на турнира от серията "Мастърс" в Рим. Българинът загуби от 19-годишния германски талант Александър Зверев с 1:6, 4:6 след само 69 минути игра. Хасковлията вече има 2 поредни поражения от тийнейджъра, след като загуби от него с 4:6, 6:3, 5:7 и в Индиън Уелс по-рано тази година. Първата ни ракета все пак има и една победа срещу Зверев - 2:6, 6:4, 6:2 в Базел през 2014 година.

С поражението тази вечер Григор пропусна възможността да премери сили за първи път на клей с швейцареца Роджър Федерер, който е следващият съперник на Зверев.

44-ият в световната ранглиста Зверев спечели откриващото си подаване в двубоя на нула, след което Димитров отговори с гейм на 30. Във второто си подаване в срещата обаче 35-ият в ранглистата на ATP от днес българин се пропука. Григор допусна изоставане от 15:40, след което спаси първия брейкпойнт, но после бекхендът му се спря в мрежата и това донесе пробива на Зверев. Тийнейджърът спечели на 30 петия гейм и поведе с 4:1. Последва много слаб сервис-гейм на Григор, в който българинът не взе дори точка, а малко след това Зверев затвори първия сет с 6:1 с гейм на нула.

Григор не затрудняваше съперника си с нищо на ретур, а в третия гейм на втория сет допусна нов пробив. Българинът първоначално се измъкна от 0:40, стигайки до равенство, но с нови две непредизвикани грешки след това подари гейма на съперника си. Димитров изглеждаше безпомощен на централния корт на "Форо Италико" във Вечния град и загуби на нула следващия гейм, в който сервираше германецът - 1:3. Григор съкрати аванса на съперника си на 2:3, но така и не успяваше да притисне по-сериозно Зверев при начален удар на германеца. Най-сетне успя да го направи го в осмия гейм, в който Зверев водеше с 40:0, но се стигна до равенство. Бекхенд в мрежата на Зверев след продължително разиграване донесе първата точка за пробив на Димитров в двубоя. В следващото разиграване българинът "матира" съперника си с къса топка и пробивът бе факт - 4:4.

И точно когато изглеждаше, че Димитров е напипал верния ритъм, още в следващия гейм първата ни ракета пак допусна леки грешки и бе пробит на 30. В следващия гейм Зверев сложи точка на спора с гейм на нула и продължава напред, а Димитров във втори пореден турнир отпада в първия кръг, след като отстъпи с 6:7 (3), 3:6 пред испанеца Пабло Карено Буста на старта в Мадрид преди седмица.