Севиля подари на Гранада спасение

Отборът на Гранада ще играе в елита на испанския футбол и през следващия сезон. Тимът от Андалусия спечели с 4:1 при визитата си на Севиля в двубоя от предпоследния 37-и кръг на Ла Лига и след развитието на останалите мачове в битката за оцеляване може да се поздрави с оставането си в Примера. Домакините играха с голяма част от резервите си с оглед на предстоящия финал за Лига Европа срещу Ливърпул и не си дадоха много зор срещу местния съперник. Исаак Куенка отбеляза два гола, а другите попадения бяха дело на Жан-Силвен Бабин и Юсеф Ел Араби от дузпа. За Севиля отбеляза дебютантът Диего Гонсалес.

Все пак успехът на гостите не дойде много лесно, тъй като до 79-ата минута резултатът бе 1:1. Куенка откри резултата в края на първата част след подаване на Ел Араби, но влезлият като резерва Гонсалес направи 1:1 в 73-ата. Бабин даде безценната преднина на Гранада десетина минути преди края, а в заключителните минути паднаха и останалите две попадения. Първо Ел Араби реализира от бялата точка, а Куенка приключи всичко с второто си попадение.

По този начин Гранада събра 39 точки в актива си, което е с три повече от борещите се за оцеляване Хетафе и Спортинг (Хихон). Андалусийците обаче са с по-добри показатели и от двата тима в директните двубои, така че вече могат да си отдъхнат с оставането си в елита. В последния кръг тимът домакинства на Барселона и няма да има на плещите си напрежението да търси задължителни точки срещу каталунците. Севиля от своя страна мисли само за финала срещу Ливърпул и със своите 52 точки заема седма позиция.