Без Пеев няма победа (видео)

Амкар и Урал завършиха 1:1 в двубой от 27-ия кръг на Премиер лигата. Срещата беше равностойна, а домакините не се възползваха от факта, че поведоха в самото начало чрез Януш Гол. Гостите от Екатеринбург изравниха в 38-ата минута с попадение на Спартак Гогниев и си тръгнаха с ценна точка от стадион "Звезда".

Амкар не спечели нито веднъж след раздялата с Георги Пеев и като цяло беше в серия от 7 мача без победа, което доближи тима до долните етажи на класирането. Урал също влезе в двубоя след поредица от слаби резултати, но натрупаните точки през пролетта даваха спокойствие на състава, воден от Вадим Скрипченко.
Наставникът на домакините Гаджи Гаджиев изненадващо заложи на двама чисти нападатели в лицето на Александър Салугин и Александър Прудников. Отборът от Перм започна агресивно и поведе още в 4-ата минута, когато Салугин технично подаде с пета към Януш гол и полякът оправда името си с точен изстрел, оказал се неспасяем за Николай Заболотний. Малко след откриването на резултата защитата на Урал сбърка отново, но Фегор Огуде не извлече максимума от ситуацията. Защитникът Георгий Джикия също имаше шанс да удвои аванса на Амкар, но Заболотний спаси удара му.

Първият точен изстрел към вратата на домакините отправи Александър Сапета в 24-ата минута, но без да затрудни Александър Селихов. Урал обаче продължи да е по-активният отбор до края на полувремето и заслужено изравни. След центриране от корнер Александър Мартинович продължи топката към Гогниев и той стреля от въздуха. Селихов изби, но кълбото все пак бе преминало голлинията и съдията зачете попадението.
В първите минути след почивката Амкар доминираше и Януш Гол беше близо до това да се разпише за втори път. Полякът определено беше най-дейният футболист на терена и малко по-късно стреля с глава след центриране на Занев, но не уцели вратата. От другата страна Богдан Бутко също се включваше при почти всяка атака на домакините. Урал се бранеше спокойно, но след поредното центриране на Занев и удара Роланд Гиголаев само късметът спаси гостите от гол във вратата им.

В края на мача Огуде от Амкар си изпусна нервите. Той получи жълт картон за нарушение срещу Константин Ярошенко, а малко след това изрита Мартинович и беше пратен под душовете.