Рома громи на "Олимпико" в мач №600 на Тоти в Серия "А" (видео)

Отборът на Рома продължава битката за второто място в италианското първенство. "Вълците" надиграха на своя стадион "Олимпико" в Рим Киево с 3:0 в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия "А". Раджа Наинголан (18), Антонио Рюдигер (39) и Миралем Пянич (85) реализираха по едно попадение за водения от Лучано Спалети тим, който временно се завърна на второто място в класирането. Столичани в момента са със 77 точки, а Наполи е със 76. Тимът на Маурицио Сари обаче може отново да изпревари Рома, ако тази вечер спечели гостуването си на Торино. Киево пък заема девета позиция с 49 точки.

В последния 38-и кръг след седмица Рома гостува на Милан, а Наполи приема Фрозиноне. Киево, който не се бори за нищо, е домакин на Болоня.

Срещата бе специална за капитана и символ на Рома Франческо Тоти. 39-годишният нападател влезе в игра през второто полувреме и записа мач №600 с фланелката на родния си клуб в Серия "А". Ако Тоти не поднови договора си с "вълците", това ще се окаже последният му мач за Рома на "Олимпико".

В 18-ата минута Раджа Наинголан даде аванс на "джалоросите" в резултата с удар от границата на наказателното поле. Белгийският халф опита комбинация със свой съотборник, но на практика неочаквана асистенция му направи защитникът на "летящите магарета" Бощиян Сесар.

В 28-ата Антонио Флоро Флорес застраши вратата на Рома, но полският страж Войчех Шчесни попречи на нападателя на гостите да изравни резултата.

В 39-ата минута централният бранител Антонио Рюдигер наказа грешка на вратаря на Киево Албано Бисари и направи резултата 2:0. Опитният страж на "летящите магарета" увисна след центриране от фаул на Миралем Пянич и Рюдигер с глава с лекота насочи топката в опразнената врата.

В последните секунди на първата част Шчесни направи блестящо спасяване с една ръка след опасен изстрел от фаул на Флоро Флорес.

Наставникът на веронци Роландо Маран бе принуден да извърши две непланирани смени през първото полувреме. Масимо Гоби и Иван Радованович не успяха да доиграят срещата, след като получиха контузии. На почивката Маран извърши и последната трета смяна, пускайки в игра Дженаро Сардо на мястото на Лукас Кастро.

В началото на второто полувреме Бисари спаси удар на Диего Пероти, а почти веднага след това резервата на Киево Пол-Жозе М'Поку получи златен шанс за гол, но го пропиля. М'Поку бе изпуснат от бранителите на Рома в наказателното поле и то много близо до вратата на Шчесни, но за късмет на полския страж, силният шут на полузащитника се отби от гредата.

В 59-ата минута в игра за Рома се появи големият любимец на тифозите на "вълците" Франческо Тоти, който смени Мохамед Салах. Малко по-късно от пейката се включи и опитващият се да възвърне старата си форма след дълго отсъствие заради сериозни проблеми с коляното Кевин Строотман, който зае мястото на Даниеле Де Роси.

В 73-ата минута Шчесни спаси удар с глава на Серджо Пелисиер, но като цяло гостите не създадоха кой знае какви проблеми на играчите на Лучано Спалети в двубоя.

Пет минути преди края Миралем Пянич направи победата на Рома класическа. Босненският халф получи чудесен извеждащ пас от Тоти, излезе сам срещу Бисари и с удар по земя го преодоля, с което оформи крайния резултат.