Ключов сблъсък на "Герена" - колебливият Левски приема устремения към втората позиция Черно море

Калиакра бетонира второто място в Североизточна "В" група

Отборът на Калиакра (Каварна) се наложи с 2:1 над тима на Марисан (Русе) в среща от 24-ия кръг на Североизточна "В" група. Русенци бяха на път да откраднат точката в края на срещата, но шут на Радомир Хараланов се отби в гредата.

Двата отбора изиграха много нервен двубой на "Градския стадион" в Каварна. В 20-ата минута се разписа Румен Александров от Калиакра след грешка в отбраната на русенци. Пет минути по-късно гостите съумяха да изравнят. Динко Станчев бе точен за 1:1. До края на полувремето нов гол не падна и двата отбора се оттеглиха на почивката при равенство.

Второто полувреме предложи равностоен футбол, като в 70-ата минута каварненци отново поведоха в резултата. Михаил Михалев се разписа за 2:1. В последните минути на двубоя футболистите на Марисан се активизираха и организираха няколко опасни атаки. В края на срещата пред Радомир Хараланов се откри отлична възможност за гол. Нападателят шутира, но топката се отби в гредата, търкулна се по голлинията и се чукна в другата странична греда, след което излезе в аут. Така срещата приключи с успех в полза на Калиакра.