Лилърд наказа Уориърс с 40 точки и повтори Дрекслър

Деймиън Лилърд направи нещо, което не бе постигал до този момент, записвайки лично върхово постижение от 40 точки в плейофен мач, а Портланд Трейл Блейзърс не се дадоха на шампионите от Голдън Стейт Уориърс и спечелиха у дома в Орегон със 120:108. По този начин Блейзърс намалиха изоставането си в полуфиналните плейофи на Запад до 1-2 победи. Четвъртият мач от серията отново ще бъде в “Мода Сентър.

Лилърд завърши с 40 точки (6/14 за 2Т, 8/13 за 3Т, 4/4 НУ), 10 асистенции, 5 борби и 3 грешки за близо 42 минути на паркета. Така той се превърна в първият играч на Блейзърс от 1992 година насам, който вкарва 40 и прави 10 завършващи паса, след като за последно това бе сторено от великия Клайд Дрекслър. За трети път през настоящия сезон Деймиън достига кота “40” срещу този съперник.

Освен това младият лидер на Портланд стана четвъртото име в историята на НБА с 40 точки и 10 борби в плейофен мач срещу защитаващия титлата си шампион. Останалите трима са Кевин Джонсън, Джери Уест и Оскар Робъртсън. Осемте му тройки пък са плейофен рекорд за “пионерите”.

Ал-Фарук Амину също имаше немалък принос за домакинския триумф с 23 точки и 10 борби, а Си Джей МакКълъм игра на добро ниво - 22 точки, 5 борби и 4 асистенции. Алън Краб бе четвъртият играч на Блейзърс с двуцифрен точков актив - 10.

Тери Стотс и треньорския му щаб явно бяха извадили поука от мач №2, когато започнаха четвъртата част с аванс от 11 точки, но загубиха.

Дреймънд Грийн и Клей Томпсън се нагърбиха с отговороността в отсъствието на Стеф Къри и бяха отлични, но и те не стигнаха за победа на Голдън Стейт. Дуото завърши с общо 72 точки - Грийн вкара 37, докато Томпсън се отчете с 35.

Многофункционалният Дреймънд отново бе в радиуса на “трипъл-дабъл”, допълвайки статистиката си с 9 борби, 8 асистенции, по 1 отнета топка и чадър, както и само 2 грешки. Томпсън от своя страна завърши само с 1 борба и 1 асистенция. Шон Ливингстън направи 10 асистенции, а Леандро Барбоса вкара 10 точки.