Бака измъкна Милан в Болоня (видео)

Отборът на Милан постигна много важен успех с 1:0 при гостуването на Болоня в мач от 37-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение реализира Карлос Бака в 40-ата минута от дузпа. Неговият 17-и гол в калчото изкачи "росонерите" на шестото място, което дава право на участие в Лига Европа, но Сасуоло има мач по-малко. Тимът на Еузебио Ди Франческо гостува на Фрозиноне, който пък само при победа, ще запази шанс за оставане в елита.

Гостите имаха нужда от победа, за да запазят шансове за шестото място. Домакините вече си бяха гарантирали оставането в първенството и получиха аплодисментите от пълните трибуни преди началото. Играчите на Роберто Донадони дори излязоха със своите деца.

Кристиян Броки пък върна в състава от първата минута Филип Мексес. Младият Давиде Калабрия също бе титуляр, а напред играеха Карлос Бака и Луис Адриано.

Футболистите на Болоня започнаха по-силно, но глупава постъпка на Амаду Диара остави домакините с човек по-малко в 12-ата минута. Халфът първо си изпроси жълт картон за спречкване с Хосе Маури, а шест по-късно влезе грубо в краката на Рикардо Монтоливо.

Така остави Болоня с 10 души, но въпреки това "росонерите" нямаха идея как да стигнат до гол.
Такъв все пак дойде в 40-ата минута. Това се случи благодарение на Анжело Да Коща, който повали Луис Адриано в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, която Карлос Бака реализира.

Втората част гостите продължиха да играят, както го правят почти цял сезон и в 65-ата минута рискуваха да получат гол. Даниеле Гасталдело с глава след корнер стреля в аут. Единствените удари за Милан бяха на Мексес, който първо стреля от воле от 23 метра в ръцете на Да Коща, а след това в 87-ата минута със страховито воле пробва неговия рефлекс.

В 89-ата минута Болоня изравни, но няколко секунди по-късно попадението бе отменено. Мариос Иконому игра с глава, а Адам Мазина прати топката в мрежата, но бе зад защитата и реферите отмениха справедливо попадението.

Последва удар от фаул на Емануеле Джакерини и пропиляна контраатака на Бака и Адриано.

Въпреки това Милан стигна до трите точки и трябва да спечели срещу Рома и да разчита Сасуоло да не вземе мачовете си с Фрозиноне и Интер, за да се завърне в евротурнирите след пауза от две години.