Балкан не се смили над обезкървения Спартак за 2-0

Балкан (Ботевград) спечели и втората среща от полуфиналната серия срещу Спартак (Плевен), като този път надделя над съперника с 97:69, отново пред собствена публика. “Зелените” вече водят с 2-0 и се нуждаят от още един успех, за да си осигурят участие във финалите на НБЛ за втора последователна година.

По-дългата ротация на домакините изигра ключова роля, а вариантите пред треньора на гостите Александър Дяковски бяха още по-малко, след като и Урош Величкович не бе на негово разположение днес.

Плевенчани дадоха сериозен отпор на Балкан през първото полувреме, въпреки че направиха цели 14 грешки в рамките на само 20 минути. Самуел Франсис даде тон на съотборниците си в този период, реализирайки 14 точки, докато за домакините всички играчи, които получиха минути преди почивката успяха да запишат точков актив, а двата тима се прибраха в съблекалнята при резултат 45:38.

Силите на Спартак се поизчерпаха през третата четвърт, а момчетата на треньора Небойша Савич демонстрираха настроение и хубав отборен баскетбол, радвайки феновете по трибуните на “Арена Ботевград” с атрактивни отигравания, след които поведоха с 16 точки - 69:53 след 30 минути.

Статуквото остана непроменено в заключителните 10 минути на тази плейофна среща - Балкан контролираше нещата, а плевенчани дадоха всичко от себе си, но силите им не стигнаха и така ботевградския тим напълно заслужено стигнаха до победата срещу сърцатия си противник. Крайният изход от двубоя бе 97:69.

Цветослав Острев вкара 14 точки срещу родния си отбор и бе най-резултатен за Балкан. Мартин Маринов за пореден път се включи на добро ниво като шести човек и вкара 12 точки, а Николай Върбанов и Мартин Дурчев добавиха съответно 11 и 10 точки. Всички 12 баскетболисти на домакините реализираха поне по един кош от игра.

Самуел Франсис вкара най-много за Спартак - 22 точки, а към тях добави 4 асистенции и 1 отнета топка. Милован Савич остана на борба разстояние от “дабъл-дабъл” със 17 точки и 9 овладени отскочили топки, докато Димитър Маринчешки вкара 15 точки.

Мач №3 е във вторник в зала “Балканстрой” в Плевен.

БАЛКАН (БОТЕВГРАД) - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 97:69 (17:15, 28:23, 24:15, 28:16)

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Цветослав Острев 14, Брендън Фортънбери 7, Мартин Дурчев 10, Душан Цветкович 9, Николай Върбанов 11 (Мартин Георгиев 2, Радослав Кочев 8, Мартин Маринов 12, Васил Александров 4, Марко Бъркич 8, Николай Маринов 7, Стоян Петков 5)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Адриян Секулов 5, Герасим Николов 6, Самуел Франсис 22, Димитър Маринчешки 15, Милован Савич 17 (Даниел Пенков, Денис Титов 4, Кристиян Кръстев)