Гълъбинов все по-близо до плейоф за Серия "А"

Българският нападател Андрей Гълъбинов записа няколко минути при победата с 2:0 на Новара над Асколи от 40-ия кръг на Серия "Б". Родният национал влезе като резерва в 88-ата минута на мястото на Евакуо при 1:0 за северняците след гол на Гонзалес (45). Няколко секунди по-късно Гълъбинов бе близо до 11-ия си гол за този сезон, когато бе изведен отлично от Фараго. Родният футболист пое топката с гърди и останал очи в очи с Лани стреля, но стражът на гостите изби. Минута по-късно Фараго удвои и донесе ценната победа на Новара, която изкачи тима на седмо място.

Както е известно, Кротоне и Каляри вече си гарантираха място в Серия "А", а отборите между трето и осмо място ще играят плейоф за третата позиция. Новара с 62 точки е на седмо място, като толкова имат Специя и Чезена, които са съответно на шесто и осмо място.

Миналият кръг Комо изпадна, а все по-вероятно е това да се случи и на Ливорно след равенство с Перуджа (1:1). Тосканците останаха с 38 точки на 21-о място преди последните 180 минути от сезона. 18-то място е заето от Салернитана с 42 точки.

Кротоне пък завърши само 1:1 с Латина, след като цяла седмица празнуваше историческото си класиране в елита на калчото.