"Биковете" отпаднаха от битката за титлата (видео)

След 5 поредни победи Краснодар се препъна при гостуването си на Рубин и на практика отпадна от борбата за титлата. "Биковете" изостават на 6 точки от водача ЦСКА (Москва) и въпреки че им предстои мач с "армейците", едва ли ще успеят да ги изместят от върха. Срещата в Казан завърши 1:1, като Максим Канунников откри резултата за домакините в 29-ата минута, а в 55-ата Фьодор Смолов изравни и продължава да е едноличен лидер в листата на стрелците със 17 попадения.

Рубин не се бори за нищо, но изигра един от най-силните си мачове през сезона. В 29-ата минута казанци откриха резултата с гол на Канунников, който се възползва от груба грешка на вратаря на Краснодар Станислав Крицюк. Бившият страж на Брага излезе неразчетено и не успя да улови топката, която отиде в Канунников и той отбеляза на празна врата.
Кроаснодар се върна в мача в 55-ата минута с много спорен гол на Смолов. Футболистите на Рубин загубиха топката в собствената си половина, последва центриране на Виталий Калешин и точен удар на Смолов, който обаче се намираше в засада. В края на двубоя на терена се появи и бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо, но бразилецът не можа да помогне на "биковете" да измъкнат победата.

До края на сезона Краснодар ще играе с Криля Советов, ЦСКА и Амкар, а идентична е програмата и на Рубин - мачове с Анжи, Криля Советов и ЦСКА.