Кубан се провали в най-важния си мач (видео)

Вместо да направи решителна крачка към спасението си, Кубан се превърна в почти сигурен изпадащ от руската Премиер лига. Отборът на Станислав Манолев, който и днес не игра, загуби с 1:2 от Мордовия в дербито на аутсайдерите и само някакво чудо до края на сезона може да го остави в елита. Резервата Милан Перендия се превърна в герой за гостите, отбелязвайки победния гол в 85-ата минута. Така, отборът от Саранск записа четвърти пореден мач без загуба и се придвижи на 13-о място в класирането, а Кубан е 15-и, само с точка повече от последния Анжи.

Ситуацията в класирането задължаваше и двата отбора да се стремят единствено към победата. Това важеше с особена сила за домакините, които имаха точка по-малко и знаеха, че това е големият им шанс да се отлепят от дъното.

Очакванията за предпазливо начало не се оправдаха и до 6-ата минута съперниците си размениха по един гол. Мордовия поведе във втората след центриране от десния фланг на Олег Власов и точен удар с глава на Евгений Луценко. Кубан обаче отговори незабавно - Шандао намери с дълъг пас Ибрахима Балде, който изскочи зад гърба на защитата и преодоля Нукри Ревишвили.
Краснодарци имаха още няколко голови възможности до почивката, а най-добрата от тях пропусна таранът Йевхен Селезньов. За гостите близо до попадение беше централният защитник Владимир Риков, но неговият удар с глава излезе в аут.

В самото начало на второто полувреме отново Селезньов можеше да изведе Кубан напред в резултата, но Ревишвили спаси. Гостите почти н минаваха центъра, но при една от редките си контри в 64-ата минута Павел Игнатович уцели гредата. Срещата вървеше към закономерно равенство, но в 85-ата минута Перендия засече с глава центриране от корнер на друга резерва - Антон Бобьор, и продължи успената серия на Мордовия.