Лудогорец преживя нов кошмар на "Лаута", ще почака за титлата (видео)

Отборът на Лудогорец преживя нов кошмар на "Лаута". "Орлите" загубиха с 1:2 от Локомотив (Пловдив) в мач от 32-ия кръг на "А" група и ще трябва да почакат за титлата. Четири кръга преди края разградчани водят с 11 точки пред Левски.

Головете за домакините бяха дело на Мартин Камбуров (25) и Емил Гъргоров (34). Почетното попадение за българския шампион вкара Вандерсон (90). В предишното си домакинство пловдивчани победиха тима "зелените" със същия резултат.

Лудогорец игра почти един час с човек по-малко, тъй като Кафу бе изгонен за получени два жълти картона.

След днешния успех Локомотив вече се намира на 6 точки от Славия и има шанс за четвъртото място, макар че ще бъде доста трудно да измести "белите" от тази позиция.

В 8-ата минута Клаудио Кешеру бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят се забави с топката в крака и след като бе настигнат от бранителите на домакините стреля отдалеч, но стражът Витанов спаси.

Като се има предвид добрия старт, Лудогорец изнанадващо изгуби инициативата в следващите минути, които преминаха под диктовката на домакините.

Първото попадение отбеляза Мартин Камбуров в 25-та минута от фаул, като преди да навести мрежата топката се удари в гърба на Иван Иванов.

Лудогорец реагира като попарен и успя да създаде голова ситуация. В 30-ата минута Кешеру отново пропусна. Жуниор Кишада се освободи майсторски от противников състезател и подаде към своя съотборник, който от чиста позиция шутира неточно.

В 32-ата Джонатан Кафу получи втори жълт картон за симулация и остави своя тим с човек по-малко. Преди това играчът сътвори още една глупост като хвърли кълбото в лицето на противников играч при спряна игра и бе декориран в жълто.

В 34-ата минута Емил Гъргоров вкара втори гол. Бадема овладя избита топка и с прецизен удар от воле с десния крак от границата на големия пеналт, не остави шанс на Владислав Стоянов.

През втората част двата тима си размениха по няколко положения.

В 61-ата минута Йордан Минев центрира остро, Кешеру отправи изстрел с глава, но за късмет на "смърфовете" топката срещна гредата.

Домакините отговориха с удар на Камбуров, който бе париран от Стоянов.

В 68-ата минута Вандеросн пропусна от няколко метра с глава, стреляйки високо над напречната греда.

В следващите минута Дани Кики и Андрей Препелица пробваха късмета си, но ударите им профучаха на сантеметри от страничния стълб.

В 90-ата минута Вандерсон намали на 2:1. В даденото продължение Гъргоров можеше да отбележи, но стреля право в Стоянов и резултатът остана непроменен.

ЛОКО ПД - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Камбуров 25
2:0 Гъргоров 34
2:1 Вандерсон 90

ЛОКО ПД: Витанов, Котев, Иванов, Стоянов, Велев, Райнов, Кики, Камбуров, Гъргоров, Велковски, Пауло Серджио

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Моци, Керчев, Натанаел, Лукас Саша, Дяков, Кафу, Вандерсон, Кишада, Кешеру