Славия потегли към Европа (видео+галерия)

Славия би с 1:0 Ботев (Пловдив) в мач от 32-ия кръг на "А" група и се доближи само на точка от третото място в класирането, което осигурява право на участие в турнира Лига Европа. Единственото попадение за белите реализира Борислав Балджийски четвърт час преди края на редовното време, а малко по-късно Георги Йомов можеше да удвои, но нацели напречната греда.

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на домакините. В 13-ата минута Лазар Марин центрира отляво към Божидар Васев, който стреля със задна ножица, но топката профуча покрай левия стълб на Георги Петков. До края на полувремето футболистите на двата отбора бъркаха при почти всеки втори пас и в крайна сметка не създадоха повече опасности пред Петков и Голас.

Славия - Ботев Пд

Единствената по-интересна за отбелязване ситуация бе в 44-ата минута, когато Васев отново стреля със задна ножица, но Петков спаси. Дори топката да бе навестила мрежата на домакините, голът нямаше да бъде зачетен, тъй като реферът Станислав Ставров отсъди засада.

В началото на втората част Балджийски стреля от над 25 метра, но в аут. Канарчетата отговориха с шут на Божидар Васев в 54-ата минута, който срещна крак на бранител в бяло и топката профуча опасно над напречната греда. Само 180 секунди по-късно Славия създаде първата си голова ситуация. Балджийски центрира от фаул към Пиргов, защитникът стреля опасно с глава, но Голас изби в корнер.

По-активната игра на домакините през втората част даде резултат в 75-ата минута. Тогава централният бранител на гостите Даниел Златков първо реши да остави топката на Голас, но стражът закъсня да излезе. Защитникът опита да изчисти, но се получи изстрел по посока на вратаря, който инстинктивно изби. Топката обаче попадна в Балджийски и той вкара в празната врата - 1:0 за Славия.

Десет минути по-късно Славия можеше да реализира второ попадение. Младият Георги Йомов овладя топката в наказателното поле на гостите, нагласи си я на левия крак и стреля добре, но в напречната греда. До края на срещата пловдивчани опитаха да достигнат поне до равенството, но софиянци се бранеха организирано и не допуснаха опасности пред Петков.

Така Славия извоюва четвърта поредна победа над Ботев в настоящия шампионат, като в тези четири сблъсъка канарчетата така и не успяха да отбележат попадение.

СЛАВИЯ: Петков, Пиргов, Балджийски, Карабельов, Велков, Димитров, Мартинов, Йомов, Абуд Омар, Стоев, Фераресо

БОТЕВ ПД: Голас, Христов, Ощипко, Златков, Терзиев, Марин, Старокин, Юсеин, Неделев, Балтанов, Васев

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg