Локо (Мезда) би безработни французи

Отборът на Локомотив (Мездра) изигра контрола с отбор, съставен от френски футболисти без професионални договори, който са на подготовка в България. Мездренските „железничари“ се наложиха с 4:1 над чужденците, конто бяха водени от мениджъра Бенжуди. Учебната игра бе от две полувремена по 35 минути.

През първото полувреме мездренци поведоха с две идентични попадения на нападателя Владислав Златинов. В началото на втората част французите върнаха един гол, след бърза контраатака. Пет минути по-късно обаче, халфът на „железничарите" Колибали покачи от дузпа на 3:1, а малко преди края на проверката Никола Яначков с удар от 20-ина метра оформи крайният резултат. Футболистите на Мирослав Митев и Валентин Пешунов продължават да се готвят за предстоящото символично домакинство на Верея в неделя. Двубоят ще се играе на стадион „Раковски" в Севлиево, тъй като Локо има да изтърпява още един мач от наказанието си с лишаване от домакинство