Торонто изравни серията срещу Маями

Торонто победи Маями с 96:92 след продължение и изравни серията от Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Двата тима имат по една победа във втория кръг на плейофите, а мач номер 3 е насрочен за събота, 7 май, в Маями.

Демар Керъл отбеляза 21 точки, Йонас Валанчунас завърши мача с 15 точки и 12 борби, а Демар Дерозън отбеляза други 20. Торонто пък направи късен обрат в мача, след като Хийт водеха със 77:70 в средата на четвъртата част, но поредни два коша на Валанчунас намалиха пасива на Раптърс, а Терънс Рос изравни 2:01 минути преди сирената.

Торонто направи пълен обрат и поведе с три точки в самия край на редовното време, но Маями не се отказа и изравни. Хийт взеха таймаут преди последната си атака и това даде резултат, след като гардът Горан Драгич вкара тройка 10.5 секунди преди края.

Баскетболистите от Маями не успяха да пренесат серията си в продължението и пропуснаха първите пет стрелби, три от които провали Джо Джонсън. Демар Керъл пък беше точен в последователни атаки на Торонто, с което донесе и победата на своя тим.