Черно море помрачи юбилея на Берое (видео)

Отборът на Черно море победи с 1:0 Берое в мач от 32-ия кръг на "А" група и по този начин помрачи юбилея на тима от Стара Загора. Днес Берое става на 100 години.

Единственото попадение в срещата реализира Георги Илиев в 21-ата минута, след асистенция на Матиас Курьор.

Мачът се игра на стадион "Тича" във Варна. Теренът бе доста тежък, тъй като целият бе във вода и топката трудно вървеше. Логично двата тима заложиха на единоборствата и изританите топки и футбол почти не се игра. Домакините се нагодиха по-добре към тежкия терен и това им позволи да прибавят нови три точки към своя актив.

В 11-ата минута главният съдия не отсъди дузпа за Берое, след като Георги Китанов спъна Спас Делев.

В 31-ата минута домакините съвсем спокойно можеше да вкарат втори гол. Илиев изведе зад защитата Романов, който вместо да потърси свой съотборник заел позицията на метри от голлинията, шутира от въздуха и Благой Макенджиев спаси.

В 44-ата минута Берое създаде първото опасно положение, но Том не успя да вкара от няколко метра с глава.

През втората част условията за игра станаха още по-трудни и футболът напълно отсъстваше. Възпитаниците на Пламен Липенски и Никола Спасов не успяха да създадат нито едно голово положение. За сметка на естетиката на терена властваха острите влизания и нервните изблици.

След днешната загуба Берое до голяма степен загуби шансове за второто място. При победа на Левски над Монтата "сините" ще се откъснат с цели 9 точки пред старозагорци четири кръга преди края на шампионата.