Нишикори срази Гаске в Мадрид

Японецът Кей Нишикори се класира за четвъртфиналите на турнира от серията "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 5,72 милиона евро. В среща от третия кръг Нишикори, поставен под номер 6 в схемата, победи Ришар Гаске (Франция) с 6:4, 7:5. Това бе първата загуба на Гаске от Нишикори в 7 мача с японския тенисист.

Междувременно, напред продължава и №8 в схемата Томаш Бердих. Чехът надви със 7:6 (8), 7:5 поставения под номер 9 испански ветеран Давид Ферер.

При жените румънката Симона Халеп, 7-а в световната ранглиста, се класира за полуфиналите, побеждавайки своята сънародничка Ирина Бегу с 6:3, 0:6, 6:1. Халеп имаше големи неприятности във втория сет, в който не спечели нито един гейм, но бързо се възстанови за третия сет и го спечели с 6:1, а с това и четвъртфиналната среща за 1 час и 36 минути игра. На полуфиналите Халеп ще играе срещу победителката от четвъртфиналния мач Саманта Стоусър (Австралия) - Патрисия Тиг (Румъния). Младата румънска тенисистка Патрисия Тиг, 134-а в световната ранглиста, премина през квалификациите на турнира в Мадрид.