Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Деян Иванов игра 35 минути при загуба на Йешилгиресун Беледиеспор

Българският баскетболист Деян Иванов игра 35 минути при загубата на Йешилгиресун Беледиеспор като гост от Фернербахче със 79:100 (22:29, 16:27, 26:23, 15:21) точки в мач от 29-ия кръг на Суперлигата на Турция. Иванов започна като титуляр се отличи с 14 точки, 3 борби и 1 асистенции.

Йешилгиресун заема 12-о място в класирането с 11 победи и 18 загуби.

Българинът спечели наградата за най-полезен играч на миналия кръг, след като записа 35 точки, 3 борби и 5 асистенции при победата на Йешилгиресун Беледиеспор срещу гостуващия Бююкчекмедже с 93:92 точки.

Шампионът на Балканската лига Сигал Прищина победи гостуващия Башкими с 84:75 (23:16, 24:22, 22:19, 15:18) точки в четвъртия мач от полуфиналната серия в първенството на Косово по баскетбол за мъже. Така Сигал спечели с 3:1 и се класира за финала, където излиза срещу Пея. Първият двубой е на 8 май.

Българинът Станимир Маринов игра в двубоя за победителите, но официалната статистика не е публикувана до момента.