Питсбърг с трета победа срещу Вашингтон в плейофите на НХЛ

Питсбърг се наложи над гостуващия Вашингтон с 3:2 след продължение и поведе с 3:1 успеха в полуфиналната плейофна серия за купа "Стенли" в Източната конференция на Националната хокейна лига срещу шампиона от редовния сезон.

Патрик Хорнквист се разписа в 2:34 минута на продължението, за да донесе победата на "пингвините".
"Беше страхотно да видя, че шайбата влиза във вратата. Ние спечелихме и водим в серията с 3:1", каза Хорнквист след мача.

Джей Бийгъл откри резултата за Вашингтон в третата минута на мача, но малко по-късно Тревър Дейли изравни. Във втората част Мат Кълън даде аванс на Питсбърг, а Джо Карлсън изравни в 16:19 минута.
Двата отбора не си отбелязаха гол в третата част и така се стигна до продължение, в което Хорнквист донесе победата на домакините.

Звездата на Вашингтон Алекс Овечкин не успя да се разпише, въпреки че отправи седем удара към вратата на съперника. Той обаче заяви, че неговите съотборници знаят как да се върнат в серията, въпреки че губят с 1:3.

Петата среща от серията е в събота във Вашингтон.